Europski kviz o novcu

„Europski kviz o novcu“, projekt Europske bankarske federacije, organizirao se je ove godine po prvi puta kao natjecanje u cijeloj Europi, s ciljem povećanja financijske pismenosti mladih. Na natjecanje su se mogli prijaviti učenici  7. i 8. razreda osnovnih škola i 1. razreda srednjih škola.

Učenici 1. c razreda Patricija Tomić, Laurena Riter, Marta Kovačev, Tea Pušić, Vanja Hajduković, Ella Štefović, Brekalo Karla, Marieta Magdić i Domagoj Skukan odlučili su se prijaviti i natjecati sa svojim vršnjacima iz cijele Hrvatske. Pobjednici nacionalnog natjecanja otputovat će u Bruxelles gdje će se učenici iz Hrvatske natjecati sa svojim vršnjacima iz gotovo cijele Europe.

Nacionalni kviz o novcu održao se je 16. ožujka 2018. na kojem su se istovremeno online natjecali svi prijavljeni razredi ili timovi učenika iz Hrvatske. Ukupno je sudjelovalo 262 tima iz Hrvatske, a naši učenici zauzeli su 106. mjesto. Čestitam svima na postignutim rezultatima!

This entry was posted in Natjecanja. Bookmark the permalink.

Comments are closed.