O knjižnici

Školska knjižnica Ekonomske i birotehničke škole zajednička je za učenike Medicinske, Komercijalne i trgovačke te Turističko-ugostiteljske i prehrambene škole Bjelovar, a obuhvaća 326,5 m² knjižničnog i čitaoničkog prostora. Knjižnični fond četiriju škola sastoji se od približno 15 000 svezaka (oko 4 500 pripada našoj školi), 500 jedinica AV građe te 40 naslova stručnih i popularno-znanstvenih časopisa.

Knjižni se fond većinom sastoji od lektirnih djela i stručne literature, a ostatak pripada beletristici te knjigama iz različitih područja znanja. Osim posudbe knjiga, učenici u knjižnici mogu posuđivati AV građu (CD-e, DVD-e), koristiti referentnu zbirku (enciklopedije, rječnike, leksikone) te provoditi svoje slobodno vrijeme (čitati, učiti, pisati zadaće).

Radno vrijeme knjižnice: svakim radnim danom od 8.00 do 19.00 sati

Knjižničarka: Alica Bačeković Pavelić, prof. i dipl. bibl.

Radno vrijeme knjižničarke naše škole:

ponedjeljak, utorak i petak* od 8.00 do 14.00 sati

srijeda, četvrtak od 13.00 do 19.00 sati

*Jedan petak u mjesecu knjižničarka radi od 13.00 – 19.00 sati

e-mail knjižnice: knjiznica.ebb@gmail.com

Informacije o radu i pravilima školske knjižnice