ONAJ TKO DAJE, TAJ PRIMA – 3.a u akciji darivanja odjeće

Pad temperature, česte kiše i jaki vjetrovi. Hladnoća ne obuzima samo naše ruke, već i srca.  Kako nam se srca ne bi pretvorila u sante leda, odlučili smo učiniti dobro djelo. Jer dobro se dobrim vraća! Puni entuzijazma zavirili smo u svoje ormare i pomno pregledali svu tekstilnu imovinu kojom raspolažemo, pa smo na kraju, od svega toga što imamo, odlučili izdvojiti barem malo za sve one koji su zimu trebali dočekati bosih nogu i golih ruku.

Svatko od nas je izdvojio onoliko koliko je mogao i na taj način, vjerujemo, izmamio osmijeh na lice nekoj osobi.

Jednoga hladnoga četvrtka, u tjednu solidarnosti na djelu, svu smo prikupljenu odjeću donirali bjelovarskom Crvenom križu te smo na taj način pripomogli popunjavanju njihovog skladišta.

Nemoguće je opisati osjećaj koji je u tome trenutku vladao nama. Dobro djelo izmamilo nam je osmijeh na lice, ispunio je naša srca određenom toplinom koja odatle neće nikada nestati. Odlučili smo da s dobrim djelima nećemo stati. Jer onaj tko daje, taj prima!

                                                                                                    Marija Jaković, 3.a

This entry was posted in Učenici. Bookmark the permalink.

Comments are closed.