Stručno usavršavanje

Napredovanje naše profesorice

Ove je školske godine naša draga kolegica, profesorica Milica Šepak Barić, promovirana u savjetnicu. Do sada je bila mentorica, a već godinama kvalitetno obrazuje učenike i kao profesorica i kao razrednica, pomaže mlađim profesorima koji trebaju položiti stručni ispit te aktivno vodi dramsku skupinu. Viša savjetnica iz Agencije za odgoj i obrazovanje, Gea Cetinić, ove je školske godine prisustvovala nastavnom satu koji je održala profesorica Milica Šepak Barić te, nakon uvida u administraciju, donijela odluku da profesorica Milica Šepak Barić napreduje iz mentorice u savjetnicu i time potvrdila kvalitetu njezina rada.

________________________________________________________________________________________

„Četiri skoka do poduzetnika“

Seminar „Četiri skoka do poduzetnika“ u organizaciji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih održan je 17. studenoga 2017. u prostorijama naše škole, a namijenjen je nastavnicima koji predaju predmet Vježbenička tvrtka. Na seminaru je sudjelovalo dvadeset i sedam nastavnika iz Splita, Poreča, Preloga, Valpova, Daruvara, Požege, Bjelovara, Đurđevca, Koprivnice, Rijeke, Novog Marofa, Kutine, Zaprešića, Varaždina, Vrbovca, Ivanić Grada i Križevaca. Seminar su održale nastavnice Vesna Pavković-Dončević, dipl. ing. i Blaženka Urh, dipl.oec.

Polaznici su naučili kako koristiti dio mogućnosti Google diska te su ga koristili u interaktivnom radu na zadacima na seminaru. Radilo se na pravilima dobrog prezentiranja, procjeni poduzetničkih osobina i kreiranju dobre poduzetničke ideje, analizi vježbeničke tvrtke te izradi poslovnog plana. Dio materijala za rad i svi radovi sudionika na seminaru dijelili su se u oblaku.

Uz lijepo druženje i puno rada brzo je prošlo sedam sati seminara, a polaznici su se, nadamo se, zadovoljni  vratili svojim kućama. Svi materijali sa seminara ostali su im dostupni na internetu i mogu ih preuzeti koristeći na seminaru stečena znanja.

Snjezana Krznaric

Cijenjeni učenici/e i roditelji, s ponosom vas obavještavamo da je naša profesorica njemačkoga jezika, Snježana Krznarić, odlukom ministra svečano promovirana 28. lipnja 2013. u zvanje profesorice – mentorice. Srdačne čestitke našoj profesorici i puno uspjeha u radu žele sve njezine kolegice i kolege, učenici i učenice!

Napredovanje naše profesorice

milica2Cijenjeni učenici/e i roditelji, s ponosom vas obavještavamo da je naša profesorica hrvatskoga jezika, Milica Šepak Barić, odlukom ministra svečano promovirana 7. prosinca 2012. u zvanje profesorice – mentorice. Srdačne čestitke našoj profesorici i puno uspjeha u radu žele sve njezine kolegice i kolege, učenici i učenice!

Stručno usavršavanje profesora strukovnih predmeta

matijevic 014„Izrada operativnih planova i programa za strukovne predmeta“ naziv je predavanja koje je 27. studenoga 2012. u čitaonici školske knjižnice Ekonomske i birotehničke škole održao dr. sc. Milan Matijević, redovni profesor na Učiteljskom fakultetu u Zagrebu. Predavanje je bilo  namijenjeno profesorima srednjih strukovnih škola Grada Bjelovara, a organizirali su ga Ogranak Hrvatskoga pedagoško-književnog zbora Bjelovar i Ekonomska i birotehnička škola Bjelovar.

Da je tema predavanja aktualna, potvrđuje šezdesetak profesora koji su mu nazočili. Osim što su dobili informacije o izradi operativnih planova i programa, profesori su imali priliku postaviti pitanja o konkretnim problemima u nastavi na koja im je profesor Matijević odmah i odgovorio.

Županijsko stručno vijeće učitelja i nastavnika geografije u našoj školi

ZSV geografaNaša je škola 20. studenoga 2012. bila domaćin Županijskom stručnom vijeću učitelja i nastavnika geografije te je u našoj školskoj knjižnici održan stručni skup u trajanju od 4 sata. Skupu je nazočilo tridesetak učitelja i nastavnika iz naše županije, a na samome ih je početku pozdravio ravnatelj naše škole, profesor Vojislav Kranželić. O aktualnom građanskom odgoju i mogućnostima korelacije s geografijom govorila je Tanja Horvat, profesorica geografije iz Zagreba, a predavanje „Putovanje Crnom Gorom“ pripremili su profesori Vlasta i Siniša Franković. Simulaciju nastavnog sata pod naslovom „Putovanje kroz Afriku“ u učionici gospodarskog praktikuma održala je profesorica Vesna Janko iz Druge osnovne škole Bjelovar, koja je pokazala mogućnosti korištenja digitalnih nastavnih materijala izrađenih u wikiju (Wikispaces.com) te ostale mogućnosti korištenja interneta u nastavi geografije.